O Fragmente

Nakladateľstvo Fragment vzniklo v roku 1991 pod názvom Jan Eisler – Fragment a od roku 2007 funguje ako Nakladateľstvo Fragment. Od roku 2014 je súčasťou mediálnej skupiny Albatros Media a.s.

Počas svojho pôsobenia priniesol na knižný trh cez 2700 titulov. Každoročne je to cez 200 noviniek pre celú rodinu od leporel, cez populárno-náučnú literatúru, beletriu pre všetky vekové skupiny až po odborné tituly a učebnice. Čitateľom prináša tituly od dobre známych či bestsellerových zahraničných autorov (napr. Rick Riordan, Chris Colfer, Joelle Charbonneau, Natalja Ščerba, Thomas Brezina a ďalší).

Medzi uvedené a veľmi obľúbené bezpochyby patria tituly „v kocke", a v posledných rokoch predovšetkým knihy pre čitateľov žánru young adult. Najúspešnejšími titulmi Fragmentu sú aktuálne série Krajina príbehov, Alea, Magnus Chase, Apollónov pád, a Časodejovia.

 

Albatros Media Slovakia s. r. o.

V apríli 2011 začala svoju činnosť nová mediálna spoločnosť Albatros Media Slovakia s. r. o., ktorej vlastníkom je česká spoločnosť Albatros Media a. s. Na Slovensku vydáva ponúka pod značkami štyroch  samostatných nakladateľstiev Albatros, Lindeni, CooBoo a  Fragment, široké spektrum mediálnych produktov - kníh, e-kníh a audiokníh. Portfólio obsahuje všetky žánre od literatúry pre deti, beletriu pre dospelých čitateľov, odbornú literatúru až po CD a DVD nosiče.

NAŠE POSLANIE

Otvárame svety príbehov a poznania.

Naše knihy vo všetkých podobách obohacujú život deťom i dospelým.

Prispievame k rozvoju jednotlivcov, kultúry

aj celej spoločnosti.

NAŠE HODNOTY

Vášeň pre knihu.

Produkty, ktoré obohacujú ľuďom život.

Zodpovednosť za šírenie morálnych hodnôt, výchovu a osobný rozvoj človeka.

Kreatívne prostredie a motivujúce podmienky pre zamestnancov.

Férovosť a etický prístup vo všetkom, čo robíme.