Milý denníček


Knihy vo výbere

Milý denníček II. – Správaj sa čo najhlúpejšie!

Milý denníček II. – Správaj sa čo najhlúpejšie!

Milý denníček, dnes ráno, kým som ešte spala, mi telefonoval Hudson. Kedysi, keď som bola hlúpejšia, by som mu bola okamžite zavolala naspäť a povedala niečo hlúpe, no už som múdrejšia. Prípadne by som možno – v tých hlúpych bývalých dňoch – zavolala Isabelle, či nechce ísť von a urobiť niečo hlúpe, napríklad súťažiť v tanci s mojimi bíglami... musím povedať, že nikto nevie triasť zadkom viac ako bígel, ktorý má na chvoste priviazaný balón :)

Můj milý deníčku (2. rok) - To se můžeš vsadit!

Můj milý deníčku (2. rok) - To se můžeš vsadit!

Musím říct, že před rokem bych si raději strčila ruku do krku, než abych napsala, že Angelina a já jsme kamarádky. Stejně mě ale pořád dokáže pěkně vytočit. Třeba teď: uzavřely jsme spolu sázku, a ta, která prohraje, bude muset hrát s Isabellou hru „kdo z koho“. No jo, jenže to je jako soutěžit s hladovou opicí v loupání banánů. Opice vždycky vyhraje. To přece není fér?!

Milý denníček II. – Stavím sa, o čo chceš!

Milý denníček II. – Stavím sa, o čo chceš!

Milý denníček, dnes nie je škola. Nemám nijaké plány. Ako tak zízam do prázdna, spomenula som si na Isabellin vynachádzavý prístup k doma vyrobenému oblečeniu. Mohla som urobiť len jednu vec. "Mami, môžem si obliecť tú novú blúzku, ktorú si mi ušila?" Tak ju to potešilo, že sa ani nespýtala, prečo si ju chcem obliecť v sobotu. Na prácu v záhrade. Budem odpratávať hovienka po mojich bígloch.

Milý denníček II. – Je jasné, že víťaz berie všetko!

Milý denníček II. – Je jasné, že víťaz berie všetko!

Milý denníček, dnes na prírodopise sme museli s pani učiteľkou Curieovou sledovať otrasný dokument o hyenách, ktoré sa trochu drsne hrajú so svojím kamarátom pakoňom a pokúšajú sa ho zožrať zaživa. Zamyslela som sa pri tom nad tým, prečo sa ľudia stále usilujú zachrániť prírodu, ktorá sa dosť často správa ako hlupaňa. Vážne uvažujem, že už nebudem triediť odpad, aby som sa jej za to odplatila.

Můj milý deníčku 2. rok - Proč mám řešit blbosti?

Můj milý deníčku 2. rok - Proč mám řešit blbosti?

Myslela jsem si, že takový divný spolek, jakým je Výbor všímavých školáků, může v tichosti zemřít důstojnou smrtí. Jenže se do toho vložila Angelina. Chce ukázat, že se o NĚCO zajímá. A samozřejmě, nemůže to být něco zábavného, jako je třeba lakování nehtů, případně návod na to, jak odstranit lak z uší našeho psa. (Mami, jestli to čteš, nepřiznávám se k ničemu. Ta srdíčka mu tam mohl namalovat kdokoli!). Je opravdu tak uvědomělá nebo to dělá jenom proto, aby se blýskla před učiteli?

Můj milý deníčku (2. rok) - Nikdo není dokonalý. Ale já jsem blízko!

Můj milý deníčku (2. rok) - Nikdo není dokonalý. Ale já jsem blízko!

Dneska před vyučováním mě Isabella vzala na dva kroužky, které navštěvuje. Chci se totiž dostat na vysokou, protože vysoká škola = úžasná budoucnost. Šance na přijetí se zvyšují s počtem kroužků, na které školák chodí. Přestávám si ale být jistá, že jsem udělala dobře. Isabella je totiž v lecčems lepší než já. Říkám si, že bych měla její dokonalost trošku umírnit. Já vím, není to zrovna pěkné. Ale ruku na srdce: není tohle přesně to, co si kamarádky navzájem dělají?

Milý denníček II. – Nikto nie je dokonalý. No ja som blízko.

Milý denníček II. – Nikto nie je dokonalý. No ja som blízko.

Milý denníček, dnes po vyučovaní som urobila odvážny krok smerom k svojej budúcnosti a navštívila som svoj prvý záujmový krúžok – Klub šachistov. Ľudia z Klubu šachistov tvrdia, že šach je super, ale ak je naozaj taký skvelý, začne ti vŕtať v hlave, prečo teda ľudstvo tak dlho usilovne pracovalo, aby vynašlo zábavnejšie veci, ako je napríklad televízia, a nehralo šach.

Milý denníček II. – Ach, tá slušnosť! Neskutočne otravné.

Milý denníček II. – Ach, tá slušnosť! Neskutočne otravné.

Nenápadne nazri do denníka Jamie Kellyovej, ktorá tvrdí, že všetko, čo píše, je pravda... alebo prinajmenšom pravda z jej uhla pohľadu. Každá kniha zachytáva mesiac prežitých zážitkov.

Můj milý deníčku (2.rok) – Vzorný slušňáci, příšerný trapáci

Můj milý deníčku (2.rok) – Vzorný slušňáci, příšerný trapáci

Jmenuji se Jamie a už druhý rok si píšu deník. Ale ne abyste si ho četli! Je to totiž neslušné. Jsem teď na slušňáctví expertka. Do školy mám totiž připravit referát na téma Pravidla slušného chování. Čím víc o tom přemýšlím, tím víc jsem si jistá, že přehnaně slušní lidé jsou prostě nesnesitelní. Podle doktorů je slušňáctví nevyléčitelná nemoc. Když se ji totiž snaží vyléčit, slušňácký pacienti jim jsou tak vděční, že nosí jeden dárkový koš za druhým. A BÁC – ze slušňáků se vyklubou superslušňáci!

Milý denníček, som jednoducho geniálna.

Milý denníček, som jednoducho geniálna.

"NEVEDOMOSŤ ZNAMENÁ NEDOSTIHNUTEĽNOSŤ Milý denníček, Prečítala som si niektoré svoje staré denníky. Píše sa tam napríklad: ""Jedla som šalátovú zálievku"" a ""Zase som strčila Smraďochovi do nosa topánku bábiky barbie"" a tiež ""Veterinár sa na mňa kvôli tej topánke hneval, a tak som sa ho pokúsila uhryznúť, ale veterinári sa vedia pred uhryznutiami brániť, pretože psy to stále skúšajú, no zvyčajne nekopú, a tak som ho kopla.

Můj milý deníčku (2.rok) – Zase ta škola! Fakt je to nutný?

Můj milý deníčku (2.rok) – Zase ta škola! Fakt je to nutný?

Jmenuju se Jamie a už rok si píšu deník. Můžu do něj napsat úplně všechno, co si myslím, co mě napadne, a co bych nahlas třeba nikdy nevyslovila. Dneska ráno jsem tátovi říkala, že škola mi jde skvěle. Až na matiku...

Milý denníček II. – Zase tá škola! Fakt je to nutné?

Milý denníček II. – Zase tá škola! Fakt je to nutné?

Jamie Kellyová si už druhý rok píše denník. Život školáčky prináša veľa problémov, s ktorými si musí dennodenne poradiť... teraz však prišla so spásonosnou myšlienkou: "Svoju múdrosť si vychutnáme viac, keď sú ostatní hlúpi." A keď sa jej v škole príliš nedarí, má poruke svoju úžasnú kamarátku Isabellu, ktorá urobí všetko preto, aby si Jamie známky opravila. Jamie však STÁLE netuší, že niekto číta jej denník, takže jej to, prosím, ani nehovorte.

Můj milý deníčku – Jasně, že jsem nejlepší!

Můj milý deníčku – Jasně, že jsem nejlepší!

Jsem Jamie a už nikdy nedopustím, abych dostala k narozeninám místo roztomilého štěněte skákací tyč!!! Taky se mi vůbec nelíbí, že MOJI nejoblíbenější kapelu považují za SVOJI nejoblíbenější i všichni ostatní. Proč se po mně opičí? Mám plán! Najdu si jinou, lepší nejoblíbenější kapelu a budu zase originální! Aspoň doufám...

Milý denníček, asi mám superschopnosti.

Milý denníček, asi mám superschopnosti.

SOM PROSTE SUPER SAMA OSEBE, ĎAKUJEM.Sledovala som, ako Isabella počas obeda pozoruje Jaka. Pritom som si všimla, že ma Hudson pozoruje, ako ju sledujem, a Angelina pozoruje jeho, ako sleduje mňa. Emmily zase sledovala kukuricu na špajdli, ktorú mala na tanieri.Moje superschopnosti mi prezradili, že Hudson je blázon do Angeliny, Isabella je blázon do Jaka a Emmily je blázon. Moje superschopnosti sa vážne rozvíjajú a čoskoro určite pochopím, prečo muži tak radi sledujú športové prenosy.

Můj milý deníčku – Fakt nejsou kluci z jiné planety?

Můj milý deníčku – Fakt nejsou kluci z jiné planety?

Jsem Jamie a uzavřela jsem s Isabelou nejšílenější sázku svého života. Kdo prohraje, musí políbit Paula Pagora, který má obličej plný beďarů. To nepřežiju! Taky se děje něco divného. Kluci asi fakt nejsou z jiné planety. Začala jsem totiž těmhle záhadným tvorům rozumět. Mám pro to jediné vysvětlení – získala jsem nadpřirozené schopnosti neboli superschopnosti!

Milý denníček, to vážne nič nie je zadarmo!

Milý denníček, to vážne nič nie je zadarmo!

Milý denníček, Isabella si od mamy pýtala peniaze, ale keďže jej mama má TRI deti, je trikrát horšia ako matka, ktorá má len jedno dieťa, a tak povedala nie. Len čo sme si všimli, že sa chystá vysloviť nejakú DOSPELÁCKU MÚDROSŤ, pokúšali sme sa nenápadne vykĺznuť z miestnosti, no bola rýchlejšia ako my. "Viete, dievčatá, najlepšie veci v živote sú zadarmo." "Napríklad peniaze?" spýtala sa Isabella. "Takže peniaze zadarmo. Peniaze zadarmo sú teda jedna z najlepších vecí v živote?"

Milý denníček, moja najkamoška sa zbláznila

Milý denníček, moja najkamoška sa zbláznila

Milý denníček, takže teraz sa kamarátim s Angelinou. Je to automatické kamarátstvo a ja sa s tým proste musím zmieriť a pokúsiť sa z toho vyťažiť čo najviac. Keby som totiž protestovala, teta Carol by sa pravdepodobne rozviedla s Angelininým strýkom Danom a potom by obaja až do konca svojich životov trpeli hlbokou depresiou. Navyše, Angelina by sa mohla cítiť tak previnilo, že by ju museli na celé roky zavrieť na psychiatriu a Smraďochove šteňatá by vyrastali bez jedného zo svojich rodičov.

Milý denníček, to snáď nie je pravda!

Milý denníček, to snáď nie je pravda!

Milý denníček,Isabella má asi pravdu. Koniec koncov, má ju takmer vždy.Keď si spomeniem na všetky tie veci, ktoré som videla Angelinu urobiť, majú jedno spoločné: sú nesmierne hlúpe. (Navyše, všetky voňajú po jahodách, ale ja si myslím, že je to len jej kondicionér, aj keď jej telo možno naozaj vylučuje jahodovú vôňu.)Táto je však zo všetkých hlúpych vecí, ktoré kedy spravila, určite tá najhlúpejšia.

Albatros Media newsletter

Zaujíma Vás, aký knižný hit práve vychádza, na aký tovar je výhodná zľava, aká beží súťaž o ceny? Prihláste sa k odberu našich e-mailových noviniek!