Dračia ulička č. 13


Dračia ulička č. 13 – Strašidelné zrkadlo

Dračia ulička č. 13 – Strašidelné zrkadlo

Tri deti, jeden drak - a veľa dobrodružstiev! Pivnica v Dračej uličke č. 13 je už od nepamäti bezpečne uzavretá. Sando, Hanissa a Tomrin si už neraz položili otázku, čo tam môže byť. Jedného dňa pri Fleckovej hre s loptičkou tajná páčka nečakane povolí. V ponurých priestoroch kamaráti objavia staré zrkadlo. Netušia, že stačí jediný pohľad doň a vyvolajú duchov z minulosti. A tí im vôbec nie sú priateľsky naklonení...

Hrdinové z Dračí ulice – Ďábelské zrcadlo

Hrdinové z Dračí ulice – Ďábelské zrcadlo

Tři děti, jeden drak a spousta dobrodružství! Sklep v neviditelném domě v Dračí ulici číslo 13 je odjakživa nedobytně uzamčený. Sando, Hanissa a Tomrin si už mnohokrát říkali, co tam asi může být. Nikdy se jim ale tajemný vchod nepodařilo odemknout. Jednoho dne však západka náhle povolí a poklop nad schody se otevře. Kamarádi neváhají a okamžitě se vydávají na průzkum. V ponurém sklepení objeví ďábelské zrcadlo. Pouhý pohled do něj vyvolá duchy z minulosti, kteří vůbec nejsou přátelští.

Dračia ulička č. 13 – Stratená kráľovná

Dračia ulička č. 13 – Stratená kráľovná

Xixovia sa chystajú na veľkú slávnosť! Hmyzí národ žijúci v Bondingore bude mať novú kráľovnú. Keď má dôjsť ku korunovácii, mladá kráľovná zmizne a medzi hosťami slávnostného obradu vypukne panika. Bez kráľovnej sa z mierumilovných Xixov stanú zúrivé beštie! Tomrin, Hanissa, Sando a Fleck začnú kráľovnú horúčkovito hľadať. Musia ju nájsť čo najrýchlejšie, aby stihli odvrátiť hroziacu katastrofu.

Hrdinové z Dračí ulice – Tajemná korunovace

Hrdinové z Dračí ulice – Tajemná korunovace

Tři děti, jeden drak a spousta dobrodružství! Chystá se velká slavnost. Hmyzí národ Xixů žijící v Bondigoru bude mít novou královnu. Okamžik korunovace se blíží, a mladá královna najednou zmizí neznámo kam. Mezi hosty slavnostního ceremoniálu okamžitě vypukne panika. Každý totiž ví, že bez královny se z mírumilovných Xixů stanou zuřivé bestie. Je to jasné i kamarádům Tomrinovi, Hanisse, Sandovi a draku Fleckovi, a proto se ji okamžitě vydávají hledat. Najdou hmyzí panovnici dřív, než bude pozdě?

Dračia ulička č. 13 – Tajomné podzemie

Dračia ulička č. 13 – Tajomné podzemie

Tri deti, jeden drak – a veľa dobrodružstiev. Počas skúšky odvahy zmizne v Zakázaných horách mladý trpaslík Bortha. Vo vyľudnenej štvrti sa vraj potulujú duchovia, ktorých sa boja i dospelí! Preto trojica kamarátov Tomrin, Hanissa a Sando sa vydáva pátrať po Borthovi na vlastnú päsť. V temných podzemných zákutiach pod mestom však prídu na stopu dávnemu hrozivému tajomstvu....

Hrdinové z Dračí ulice – Duchové z hlubin

Hrdinové z Dračí ulice – Duchové z hlubin

V bondingorských Zakázaných kopcích zmizí během zkoušky odvahy mladý trpaslík Bortha. Povídá se, že se v této opuštěné čtvrti údajně potulují duchové. Bojí se jich dokonce i dospělí! Nerozluční kamarádi Sando, Tomrin, Hanissa a jejich dračí kamarád Fleck však mají odvahy dost, a tak se vydají po Borthovi pátrat na vlastní pěst. V temných podzemních štolách pod městem přijdou na stopu děsivému tajemství a také na to, proč se mladý trpaslík nevrátil.

Dračia ulička č. 13 – Nočná príšera

Dračia ulička č. 13 – Nočná príšera

Tri deti, jeden drak - a veľa dobrodružstiev. V hlavnom meste kráľovstva Mintaria obývanom ľuďmi, trpaslíkmi, elfmi a ďalšími národmi, vyčíňa záhadná príšera. Noc čo noc desí obyvateľov mesta a vystavuje ich strachu. Trojica kamarátov Tomrin, Hanissa a Sando vymyslí vo svojom tajnom úkryte v Dračej uličke č. 13 plán, ako záhadného tvora vypátrať a dolapiť.

Hrdinové z Dračí ulice – Noční vetřelec

Hrdinové z Dračí ulice – Noční vetřelec

Tři děti, jeden drak a spousta dobrodružství! V Bondigoru, hlavním městě království Mintaria, bydlí pospolu elfové, lidé, trpaslíci a příslušníci dalších rozličných národů. Už tak neklidné město začnou děsit útoky záhadné noční příšery, která přepadává obchody a skladiště s jídlem a sežere všechno, na co přijde.