Zvieratká z Kúzelného lesa


Zvieratká z Kúzelného lesa - Poník Zorka

Zvieratká z Kúzelného lesa - Poník Zorka

Vitajte v Kúzelnom lese, o ktorý sa starajú roztomilé zvieratká a kde vo vzduchu vonia mágia. Malá kobylka Zorka sa pripravuje na súťaž o najkrajšieho poníka. Potrebuje si upraviť hrivu, vykefovať srsť, rozčesať chvost a môže vyraziť. Potom ju však priatelia požiadajú o pomoc a Zorka si zrazu nevie rady. Chcela by im vyjsť v ústrety, ale zároveň potrebuje zostať pekná a upravená. Ako si má poradiť?

Zvieratká z Kúzelného lesa - Králiček Nelka

Zvieratká z Kúzelného lesa - Králiček Nelka

Vitajte v Kúzelnom lese, o ktorý sa starajú roztomilé zvieratká a kde vo vzduchu vonia mágia. Do Kúzelného lesa prišla jar. Okvetný králiček Nelka už sa teší, ako bude môcť robiť svoju špeciálnu prácu. Úlohou okvetných králikov je roztvárať lupienky kvetom, aby mohli rozkvitnúť a odhaliť celú svoju krásu. Ale beda, Nelka dostala silnú štikútavku, ktorá nie a nie prestať! Kto jej len pomôže? Žeby jedno veľké veľkonočné prekvapenie?

Zvířátka z Kouzelného lesa – Poník Pája

Zvířátka z Kouzelného lesa – Poník Pája

Klisnička Pája se připravuje na soutěž o nejhezčího poníka. Potřebuje si jen rozčesat hřívu, vyhřebelcovat srst, vykartáčovat ocas a může vyrazit. Pak ji ale přátelé požádají o pomoc a ona si najednou neví rady. Chtěla by jim vyjít vstříc, zároveň ale potřebuje zůstat hezká a upravená. Jak to jen vyřešit? Laskavý příběh pro nejmenší čtenáře o tom, že pomáhat je krásné.

Zvieratká z Kúzelného lesa - Mačička Tinka

Zvieratká z Kúzelného lesa - Mačička Tinka

Vitajte v Kúzelnom lese, o ktorý sa starajú roztomilé zvieratká a kde vo vzduchu vonia mágia. V Kúzelnom lese nastal čas, keď sa koná každoročný letný tábor. Mačička Tinka už sa nevie dočkať, ako strávi zábavný víkend so svojimi priateľmi. Môže však pekné chvíle prekaziť jej strach z vody, ktorý pred všetkými tají?

Zvířátka z Kouzelného lesa – Myška Míša

Zvířátka z Kouzelného lesa – Myška Míša

Myška Míša dostala důležitý úkol. Měla obstarat něco pro svoji maminku, jenže co to bylo? Tuší, že to začínalo na písmeno Z. Šlo o zimolez, květy zběhovce, nebo snad motýla zavíječe? Snad jí nový kamarád čmelák Bzuk pomůže rozpomenout se! Laskavý příběh pro nejmenší čtenáře o tom, že pomáhat je krásné.

Zvieratká z Kúzelného lesa - Šteniatko Sisi

Zvieratká z Kúzelného lesa - Šteniatko Sisi

Vitajte v Kúzelnom lese, o ktorý sa starajú roztomilé zvieratká a kde vo vzduchu vonia mágia. Šteniatko Sisi je peľový psík, a aby vedelo poriadne robiť svoju prácu, musí sa naučiť počítať. Lenže vôbec to nie je jednoduché. Ako sa má sústrediť na čísla, keď Kúzelný les je také nádherné a zaujímavé miesto? Pomôže mu niektorý z nových kamarátov, ktorých spozná, alebo si bude musieť poradiť samo?

Zvířátka z Kouzelného lesa – Štěňátko Štefi

Zvířátka z Kouzelného lesa – Štěňátko Štefi

Štěňátko Štefi začalo chodit do školy a moc se chce naučit počítat. Jenže jak se má soustředit na čísla, když Kouzelný les je tak krásný a zajímavý? Poradí mu některý z kamarádů jak udržet pozornost, nebo si bude muset poradit samo? Laskavý příběh pro nejmenší čtenáře o tom, že pomáhat je krásné.

Zvieratká z Kúzelného lesa – Myška Mia

Zvieratká z Kúzelného lesa – Myška Mia

Vitajte v Kúzelnom lese, o ktorý sa starajú roztomilé zvieratká a kde vo vzduchu vonia mágia. Machovú myšku Miu poslala mamička do lesa po zvončeky. Lenže kým si v hlave pripravovala príbeh pre starú mamu, zabudla, o čo ju požiadala. Pamätá si len, že sa to začínalo na písmeno Z. Ako teraz zistí, čo to bolo? Pomôže jej nový kamarát čmeliak?

Zvířátka z Kouzelného lesa – Srnečka Sisi

Zvířátka z Kouzelného lesa – Srnečka Sisi

Srnečka Sisi miluje létání v měsíčním světle. Poletuje nad hlavami spících vílích zvířátek a šeptá jim do uší sladké sny. Jednou v noci potká malého ježečka, který se bojí usnout. Dokáže ho Sisi přesvědčit, že v Kouzelném lese se není čeho bát? Laskavý příběh pro nejmenší čtenáře o tom, že pomáhat je krásné.

Zvieratká z Kúzelného lesa – Srnka Sára

Zvieratká z Kúzelného lesa – Srnka Sára

Srnka Sára zbožňuje lietanie za svitu mesiaca. Jej úlohou v Kúzelnom lese je šepkať šťastné sny do uší spiacim vílím zvieratkám. Jednej noci sa však stretne s malým vystrašeným ježkom, ktorý sa bojí zaspať. Dokáže ho Sára presvedčiť, že sa v lese nemusí báť? Láskavý príbeh pre najmenších čitateľov o tom, že pomáhať je krásne. Bonus navyše – na konci knižky nájdete pár zábavných úloh inšpirovaných príbehom.

Zvieratká z Kúzelného lesa – Veverička Sofi

Zvieratká z Kúzelného lesa – Veverička Sofi

Vitajte v Kúzelnom lese, o ktorý sa starajú roztomilé zvieratká a kde vo vzduchu vonia mágia. V Kúzelnom lese sa bude konať jarmok. Veverička Sofi by mala spoločne so svojimi kamarátkami zatancovať otvárací tanec pri ozdobenom toteme. Lenže akosi sa pri nácviku všetko kazí, a keby len pri nácviku. Sofi má pocit, že je to jej chyba. Pomôže jej niekto z kamarátov? Ako to celé dopadne?

Zvieratká z Kúzelného lesa – Ježko Viki

Zvieratká z Kúzelného lesa – Ježko Viki

Vitajte v Kúzelnom lese, o ktorý sa starajú roztomilé zvieratká a kde vo vzduchu vonia mágia. Malé ježie dievčatko Viki sa už nevie dočkať Vianočnej slávnosti. Je to totiž jej najobľúbenejšia udalosť roka. Najskôr si však musí splniť svoju povinnosť a poupratovať popadané lístie. Ako poletuje po lese, stretáva samé smutné zvieratká. Nestíhajú prípravy na oslavu, a tak nemajú zo zimy radosť. Viki premýšľa, že im musí pomôcť, aby sa mohli začať tešiť tak ako ona...

Zvieratká z Kúzelného lesa – Králiček Belka

Zvieratká z Kúzelného lesa – Králiček Belka

Králiček Belka poletuje po Kúzelnom lese a otvára púčiky, aby mohli rozkvitnúť krásne kvietky. Vnútri jedného modrého zvončeka však na ňu čaká prekvapenie – lienka Jelka! Ukrýva sa pred okolitým svetom a je smutná. Má totiž na krovkách iba jedinú bodku. Presvedčí Belka lienku, že nie je dôležité to, ako vyzerá, ale aká je vo vnútri a čo dokáže? Láskavé príbehy pre najmenších čitateľov o tom, že pomáhať je krásne. Bonus navyše – na konci knižky nájdete pár zábavných úloh inšpirovaných príbehom.

Zvířátka z Kouzelného lesa – Veverka Viki

Zvířátka z Kouzelného lesa – Veverka Viki

V Kouzelném lese se bude konat pouť. Veverka Viki by měla společně se svými kamarádkami zatančit zahajovací tanec, jenže nacvičování se nějak nedaří. Viki má pocit, že je to její chyba. Přijde jí na pomoc některý ze zvířecích kamarádů, nebo si bude muset poradit sama? Laskavý příběh pro nejmenší čtenáře o tom, že pomáhat je krásné.

Zvieratká z Kúzelného lesa – Poník Poly

Zvieratká z Kúzelného lesa – Poník Poly

Poly je veľmi hanblivý poník. Keď ju niekto osloví, natoľko zneistie, že zo seba nedokáže dostať ani slovo. Preto nemá žiadnych kamarátov a je z toho smutná. Jedného dňa však nájde mačičku, ktorá uviazla na strome. Poly ju zachráni a mačička ju na oplátku pozve na piknik s ďalšími zvieratkami. Prijme Poly lákavú ponuku? Je to pre ňu šanca spoznať nových priateľov.

Zvířátka z Kouzelného lesa – Ježeček Jája

Zvířátka z Kouzelného lesa – Ježeček Jája

Ježčí holčička Jája se nemůže dočkat. Blíží se totiž její nejoblíbenější událost roku – Vánoční slavnost. Jak poletuje po lese, potkává samá uspěchaná zvířátka. Nestíhají přípravy na oslavu a mají z toho těžkou hlavu. Napadne Jáju, jak zvířátkům ulehčit, aby se mohla začít těšit tak jako ona? Laskavý příběh pro nejmenší čtenáře o tom, že pomáhat je krásné.

Zvieratká z Kúzelného lesa – Psík Bobi

Zvieratká z Kúzelného lesa – Psík Bobi

Dnes je Bobiho veľký deň. Má totiž narodeniny a už sa nevie dočkať, kedy ich spolu so svojou rodinou a kamarátmi oslávi. Lieta po Kúzelnom lese a ako divý rozprašuje peľ, aby kvetinky rástli. Je však taký rozjarený, že pri poletovaní každú chvíľu niečo zničí alebo rozhádže. Odpustia mu ostatné zvieratká jeho nešikovnosť? A hlavne, dostane svoj vytúžený darček?

Zvířátka z Kouzelného lesa – Králíček Káťa

Zvířátka z Kouzelného lesa – Králíček Káťa

Králíček Káťa poletuje po Kouzelném lese a otevírá kvítky, aby byly co nejkrásnější. Uvnitř jednoho modrého zvonku na ni čeká překvapení – beruška Bára! Ukrývá se tam před okolním světem a je smutná. Má totiž na krovkách jiný počet teček než ostatní berušky. Přesvědčí Káťa berušku, že není důležité jak vypadá, ale jaká je uvnitř a co dokáže? Laskavý příběh pro nejmenší čtenáře o tom, že pomáhat, je krásné.

Zvieratká z Kúzelného lesa – Mačička Kiki

Zvieratká z Kúzelného lesa – Mačička Kiki

Mačacia víla Kiki má milú povinnosť. Každý deň poletuje po lese a zdobí pavučiny blyšťavými kvapôčkami rosy. Jedného dňa stretne uplakaného myšiačika Miška, ktorý sa stratil. A pretože sú v Kúzelnom lese, kde si zvieratká pomáhajú, utrie mu slzičky a spolu sa dajú do hľadania. Podarí sa Kiki doviesť Miška domov? Ich napínavá cesta sa začína... Bonus navyše – na konci knižky nájdete pár zábavných úloh inšpirovaných príbehom.

Zvířátka z Kouzelného lesa – Poník Poly

Zvířátka z Kouzelného lesa – Poník Poly

Poly je velice stydlivý poník. Kdykoli na ni někdo promluví, znejistí natolik, že ze sebe nedostane ani slovo. Nemá proto žádné kamarády a je z toho smutná. Jednoho dne narazí na kočičku, která uvízla na stromě. Poly ji zachrání a pomůže jí dolů. Kočička ji na oplátku pozve na piknik s dalšími zvířátky. Přijme Poly lákavé pozvání? Mohla by tam přece poznat nové kamarády… Laskavé příběhy pro nejmenší čtenáře o tom, že pomáhat je krásné.