Čo robiť, keď je dieťa v úzkych


Zuzana Pospíšilová

Čo robiť, keď je dieťa v úzkych? Lepšie, než zalamovať rukami, keď sa prihodí niečo neočakávané, je pripraviť svoje ratolesti na bežné aj zložitejšie situácie, ktoré život prináša.

Čo robiť, keď je dieťa v úzkych? Lepšie, než zalamovať rukami, keď sa prihodí niečo neočakávané, je pripraviť svoje ratolesti na bežné aj zložitejšie situácie, ktoré život prináša. Knihou sprevádzajú dvaja súrodenci - desaťročný Jakub a o tri roky mladšia Gabika. Jakub ako správny starší brat svojej sestre vysvetľuje, ako zvládnuť menšie i väčšie ťažkosti od zlých snov cez hádku rodičov až po stratenie sa. Snahou autorky je odbúrať u detí pocit bezmocnosti, hanby a menejcennosti. Príručka je určená deťom, ale ocenia ju aj rodičia, ktorí hľadajú správny spôsob, ako svojim potomkom vysvetliť niektoré veci zrozumiteľne a primerane ich veku.
Viac
7,60 € Odporúčaná cena
Nedostupné

Informácie

Počet strán 0
Dátum vydania 1.9.2008
Formát 167x230 mm
Hmotnosť 0,28 kg
Jazyk slovenčina
Ilustrátor Petr Kopl
EAN 9788080892258
Vek od 7
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Autor

Zuzana Pospíšilová

Zuzana Pospíšilová

Vystudovala psychologii na Masarykově univerzitě v Brně, od roku 1999 pracovala jako psycholožka v Dětském rehabilitačním stacionáři a posléze ve Speciálně pedagogickém centru pro děti s mentálním postižením v Ostravě. Má dvě dcery, díky kterým se začala věnovat psaní. Od roku 2005 jí začaly vycházet první knihy. Od té doby v mnoha nakladatelstvích vyšla již řada knih s jejími pohádkami, příběhy, verši a hádankami. Také vytvořila řadu textů pro dětská leporela.

Knihy Lumpíček a Rošťanda nebo Bez práce nejsou koláče byly oceněny na Polabském knižním veletrhu. Kniha Knihovnické pohádky získala cenu knihovníků v soutěži SUK – Čteme všichni. Některé pohádkové příběhy se dočkaly i rozhlasového zpracování, jako například Pohádky pod polštář, Vánoční pohádky a Zlobivé pohádky.

V současné době už se věnuje jen literární tvorbě pro děti. V nakladatelství Albatros jí vyšla úspěšná kniha Baobaba a jiné příběhy.

Zobraziť profil autora