Habermannov mlyn


Josef Urban

Strhujúca kniha o láske a statočnosti, ale aj zrade a zbabelosti. Otázka sudetských Nemcov a ich násilného odsunu po skončení 2. svetovej vojny patrí k jednej z najkontroverznejších tém novodobej česko-slovenskej histórie.

Strhujúca kniha o láske a statočnosti, ale aj zrade a zbabelosti.

Otázka sudetských Nemcov a ich násilného odsunu po skončení 2. svetovej vojny patrí k jednej z najkontroverznejších tém novodobej česko-slovenskej histórie.

August Habermann bol nemecký veľkopodnikateľ, jeden z mála ľudí, ktorí v tých ťažkých vojnových časoch dokázali zostať nad vecou. Odmietal sa podrobiť nacistickej ideológii, dával prácu Čechom aj Nemcom a pre svojich zamestnancov vytváral ochranný štít. Šialená doba však dostihla aj jeho. Z jeho chránencov sa po vojne stali samozvaní kati, ktorým išlo skôr o Habermannov majetok, než o spravodlivosť...

Viac
9,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 192
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 9.5.2016
Formát 145x205 mm
Hmotnosť 0,348 kg
Jazyk slovenčina
Originálny názov Habermannův mlýn
Pôvodný jazyk čeština
EAN 9788056401583
Vek od 16
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Recenzia médii

www.citaj.to - Príbeh vôbec nestráca na sile, Janka Teťáková


Stalo sa to pred sedemdesiatimi rokmi. Apokalyptické udalosti na seba nadväzovali v rýchlom slede. Svet sa zmietal v neistote, hodnoty štátov i hodnoty jednotlivcov sa otriasali v základoch. Nič by necharakterizovalo vtedajšiu realitu lepšie ako ono nadčasové hviezdoslavovské: „A národ oboril sa na národ s úmyslom vraždy, s besom skaziteľa.“ Presne tak, Habermannův mlýn nebude o pravidelnom kle... Viac

Autor

Josef Urban

Josef Urban

Josef Urban je bývalý reprezentant ve sjezdu na divoké vodě. Narodil se v Zábřehu na Moravě a v Praze absolvoval Přírodovědeckou fakultu UK. Jeho literární autorská tvorba se prolíná s tvorbou filmovou. Jeho filmovým debutem se stal scénář k filmu Na vlastní nebezpečí (v režii Filipa Renče), kde do značné míry reflektoval svou profesionální dráhu vodáka a dobrodruha. Autorsky se ale podílel na mnoha dalších filmech, často jako scénárista a režisér – například Habermannův mlýn, 7 dní hříchu či Tenkrát v ráji.

Zobraziť profil autora