Kroniky Svetakraja 1: Cesta za tajuplný Hvozd


Chris Riddell, Paul Stewart

Prvá časť série Kroniky Svetakraja, ktorá prináša jeden z najkrajších a najpútavejších príbehov v rámci detskej fantasy a ktorá sa už niekoľko rokov teší obľube po celom svete.

Nechajte sa vtiahnuť do tajuplného sveta – sveta lákavo nepreskúmaného a zároveň akosi zvláštne povedomého… Rozprestiera sa v ňom temný Hvozd, kde na každom kroku striehnu krvilačné príšery a rastú neznáme rastliny. Väčšina jeho obyvateľov radšej po celý život nezíde zo známych a bezpečne vyšliapaných chodníčkov. Len chlapec Šľahúň je iný než ostatní. Opúšťa osadu lesných trolov a vydáva sa na nebezpečnú cestu Hvozdom, aby konečne odhalil tajomstvo svojho osudu. Cesta za tajuplný Hvozd je prvou knihou zo série Kroniky Svetakraja, ktorá prináša jeden z najkrajších a najpútavejších príbehov vo svojom žánri a ktorá sa už niekoľko rokov teší obľube po celom svete.
Viac
10,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 296
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 15.11.2019
Formát 130x200 mm
Hmotnosť 0,43 kg
Jazyk slovenčina
Ilustrátor Chris Riddell
Číslo dielu 1
Originálny názov The Edge Chronicles: Beyond the Deepwoods
Původní jazyk angličtina
EAN 9788056613719
Vek od 9
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Recenzia médii

Multiverzum - Cesta za tajuplný hvozd – Chris Riddell, Eva "Efken" Piarová


Nechajte sa vtiahnuť do tajuplného sveta – sveta lákavo nepreskúmaného a zároveň akosi zvláštne povedomého… Rozprestiera sa v ňom temný Hvozd, kde na každom kroku striehnu krvilačné príšery a rastú neznáme rastliny. Väčšina jeho obyvateľov radšej po celý život nezíde zo známych a bezpečne vyšliapaných chodníčkov. Len chlapec Šľahúň je iný než ostatní. Opúšťa osadu lesných trolov a vydáva sa na neb... Viac

Autor

Chris Riddell

Chris Riddell

Chris Riddell je jedním z nejznámějších britských ilustrátorů, dvakrát obdržel prestižní ocenění Kate Greenaway Medal. Narodil se v Africe a už od dětství překvapoval okolí svým výtvarným nadáním. Jeho otec byl pastorem a aby chlapec nevyrušoval při mši, matka mu vždy podstrčila papír a tužku. Fungovalo to báječně, malý Chris kreslil a kreslil. Na začátku 80. let stál coby ilustrátor u zrodu magazínu The Economist, později se zařadil mezi kreslíře týdeníku The Observer. Dnes Riddell dětskou literaturu nejen ilustruje, ale také píše. Jeho první obrázkovou knihou byl Pan Podpostel, který spatřil světlo světa v roce 1986. Od té doby se stala fenoménem známém po celém světě.

Zobraziť profil autora