Rýchlejšia ako vietor


Stacey Gregg

Pôsobivý príbeh dvoch dievčat a ich milovaných koní, v ktorom sa súčasné udalosti v Taliansku prelínajú s udalosťami druhej svetovej vojny.

Pôsobivý príbeh dvoch dievčat a ich milovaných koní, v ktorom sa súčasné udalosti v Taliansku prelínajú s udalosťami druhej svetovej vojny.  Keď stará mama Loretta vezme Lolu na letné prázdniny do Sieny, svojho rodného mesta v Taliansku, Lola sa dozvie o histórii svojej rodiny, hlbokom žiali a dobrodružstvách, ktoré siahajú až do čias druhej svetovej vojny. V roku 1945 volali Lorettu Odvážna divoška. Prezývku získala za svoju nebojácnosť a výhru v slávnych konských pretekoch Palio, ktoré sa v Siene konali každý rok, až kým nevypukla vojna a nepripravila Lorettu o to najcennejšie. A tým navždy poznačila jej život...  Lola sa chopí šance a zúčastní sa na moderných Palio pretekoch na prekrásnom koni Nicovi. Podarí sa jej vyhrať a vzdať tak hold svojej starej mame? Vyrieši záhadu a prinesie Lorette šťastie a nádej? 
Viac
11,49 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 312
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 21.2.2020
Formát 130x200 mm
Hmotnosť 0,45 kg
Jazyk slovenčina
Původní název The Girl Who Rode the Wind
EAN 9788056615881
Vek od 9
Typ kniha

Autor

Stacey Gregg

Stacey Gregg

Stacy Greggová je najpredávanejšia autorka kníh pre deti o koňoch a poníkoch. Napísala 17 kníh dvoch veľmi populárnych sérií Pony Club Secrets a Pony Club Rivals, ktoré vydalo vydavateľstvo HarperCollins UK. Na celom svete sa predalo viac než milión výtlačkov jej kníh. Stacy žije na Novom Zélande a svoj čas delí medzi jazdením na koňoch a písaním o nich. Veľa cestuje kvôli výskumu, ktorý potrebuje urobiť pred tým, ako sa pustí do písania novej knihy. Momentálne pracuje na románe, ktorého dej sa odohráva na Bahamách a v Španielsku.

Zobraziť profil autora