Rýchlejšia ako vietor


Stacy Gregg

Pôsobivý príbeh dvoch dievčat a ich milovaných koní, v ktorom sa súčasné udalosti v Taliansku prelínajú s udalosťami druhej svetovej vojny.

Pôsobivý príbeh dvoch dievčat a ich milovaných koní, v ktorom sa súčasné udalosti v Taliansku prelínajú s udalosťami druhej svetovej vojny. 

Keď stará mama Loretta vezme Lolu na letné prázdniny do Sieny, svojho rodného mesta v Taliansku, Lola sa dozvie o histórii svojej rodiny, hlbokom žiali a dobrodružstvách, ktoré siahajú až do čias druhej svetovej vojny. V roku 1945 volali Lorettu Odvážna divoška. Prezývku získala za svoju nebojácnosť a výhru v slávnych konských pretekoch Palio, ktoré sa v Siene konali každý rok, až kým nevypukla vojna a nepripravila Lorettu o to najcennejšie. A tým navždy poznačila jej život... 

Lola sa chopí šance a zúčastní sa na moderných Palio pretekoch na prekrásnom koni Nicovi. Podarí sa jej vyhrať a vzdať tak hold svojej starej mame? Vyrieši záhadu a prinesie Lorette šťastie a nádej?

Viac
11,49 € Odporúčaná cena
Nedostupné

Informácie

Počet strán 312
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 21.2.2020
Formát 130x200 mm
Hmotnosť 0,459 kg
Jazyk slovenčina
Originálny názov The Girl Who Rode the Wind
Pôvodný jazyk angličtina
EAN 9788056615881
Vek od 9
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Autor

Stacy Gregg

Stacy Gregg

Stacy Gregg je najpredávanejšia autorka kníh pre deti o koňoch a poníkoch. Už ako školáčka písala poéziu a poviedky, po škole pracovala ako novinárka pre rôzne noviny a magazíny. Debutovala prvou časťou bestsellerovej série Pony Club Secrets v roku 2007 a odvtedy napísala viac ako 20 titulov. Stacy žije na Novom Zélande a na koňoch buď jazdí alebo o nich píše. V slovenčine pod značkou Fragment vyšli jej romány Rýchlejšia ako vietor a Ostrov stratených koní.

Zobraziť profil autora