Bol raz jeden život - legendárny animovaný seriál vychádza ako komiks


Pre mnohých je symbolom detstva. Francúzsky animovaný seriál Bol raz jeden život si pamätáme mnohí z nás a radi spomíname na dobrodružstvá milých hrdinov Maestra, Hema, Globínky a ich priateľov v hlbinách ľudského tela. Teraz si ich príbehy môžu deti aj ich rodičia prečítať aj v nádherne spracovanej komiksovej podobe, ktorá vychádza vo vydavateľstve Fragment.

„Tak ako hádam každé dieťa, vrátane tých mojich, som ten seriál milovala. Zabavil ma a ešte aj veľa nového naučil. A na úvodnú pesničku asi nikto z nás nezabudne,“ hovorí za všetkých fanúšikov legendárneho seriálu redaktorka vydavateľského domu Albatros Media Slovakia Tatiana Floreková. „Preto som po komikse s obľúbenými postavičkami a príbehmi siahla hneď, ako bol v ponuke. Som rada, že ho vydávame v slovenčine a že rodičia môžu vziať deťom seriál v knižnom vydaní kamkoľvek s nimi pôjdu.“

Nadčasový seriál, ktorý bavil rovnako deti aj dospelých, lákavou a jednoduchou formou vysvetľuje inak zložité procesy v ľudskom tele. Prvá zo série kníh sa venuje ľudskému srdcu a opisuje, ako funguje tento najdokonalejší stroj na svete. Spolu s hrdinami knihy sa môžete poprechádzať riečiskom ciev, žíl a tepien, ktoré po tele rozvádzajú životodarnú tekutinu - krv. Zistíte, ako a prečo srdce bije a čo všetko ho môže ohrozovať.

Komiksové spracovanie seriálu, pod ktorý sa podpísal režisér a scenárista Albert Barillé (a dokonalú hudbu vytvoril Michal Legrand), prepísal Jean-Charles Gaudin, komiks nakreslil známy francúzsky umelec Minte a o slovenský preklad sa postarala Viktória Floreková.