Najznámejšie úslovia z Biblie

Prečo sa hovorí... začať od Adama, po nás potopa, neveriaci Tomáš...


Petr Kostka

Osudy a činy, ktoré nás inšpirujú odnes. 19 najzaužívanejších úsloví, ktoré majú svoj pôvod v jednej z najstarších kníh na svete – v Biblii.

Niektoré ľudské osudy a činy inšpirujú už stovky generácií natoľko, že stále zostávajú súčasťou nášho jazyka. Určite z času na čas začujete niekoho povedať: to je teda jóbovka, stojí ako soľný stĺp alebo to je šalamúnske rozhodnutie. Možno ani presne neviete, čo tieto úslovia znamenajú a odkiaľ sa vzali. Zrozumiteľnú odpoveď napísanú tak, aby jej porozumeli aj deti, nájdete v tejto knihe. Vybrali sme devätnásť najzaužívanejších úsloví, ktoré majú svoj pôvod v jednej z najstarších kníh na svete – v Biblii.

Viac
6,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Ďalšie tituly z rady "Najznámejšie úslovia / prečo sa hovoí..."

Informácie

Počet strán 64
Dátum vydania 12.9.2016
Formát 197x234 mm
Hmotnosť 0,41 kg
Jazyk slovenčina
Originálny názov Proč se říká...? – Začít od Adama... a další biblická úsloví
Pôvodný jazyk čeština
EAN 9788056401866
Vek od 9
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Autor

Petr Kostka

Petr Kostka

Vystudoval filozofii a historii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Po studiích pracoval jako redaktor v nakladatelství Mladá fronta a přispíval do řady časopisů. Po roce 1989 řídil zahraniční rubriku České televize, vedl ranní vysílání Dobré jitro s ČT a později působil jako tiskový mluvčí TV NOVA. V roce 2003 přešel jako tiskový mluvčí do Senátu Parlamentu ČR, kde v roli poradce pracuje dodnes. Má tři děti a čtyři vnoučata. Jeho zájem o biblistiku a historii jej přivedl k psaní naučných knížek pro děti.

Zobraziť profil autora