Najznámejšie antické úslovia


Petr Kostka

Poznáte slovné spojenia „kopla ma múza“, či „kocky sú hodené,“. 21 slovných spojení, ktoré majú svoj pôvod v gréckych a rímskych dejinách, bájach a povestiach - činy a ľudské osudy, ktoré inšpirujú už stovky generácií.

Určite z času na čas začujete niekoho povedať: „Kocky sú hodené,“ alebo „dostal som danajský dar.“ Možno presne neviete, čo tieto prirovnania znamenajú a odkiaľ sa vzali. Zrozumiteľnú odpoveď, napísanú tak, aby jej porozumeli aj deti, nájdete v tejto knihe. Vybrali sme dvadsaťjeden najpoužívanejších ustálených slovných spojení, ktoré majú svoj pôvod v gréckych a rímskych dejinách, bájach a povestiach. Ktoré činy a ľudské osudy inšpirujú už stovky generácií natoľko, že stále zostávajú súčasťou nášho jazyka? Zoznámte sa s nimi, a keď začujete niekoho hovoriť, „kopla ma múza“, budete už vždy vedieť, čo tým myslí...
Viac
7,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 64
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 12.9.2016
Formát 197x234 mm
Hmotnosť 0,397 kg
Jazyk slovenčina
Originálny názov Antická úsloví (prac.)
Pôvodný jazyk čeština
EAN 9788056401903
Vek od 9
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Autor

Petr Kostka

Petr Kostka

Vystudoval filozofii a historii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Po studiích pracoval jako redaktor v nakladatelství Mladá fronta a přispíval do řady časopisů. Po roce 1989 řídil zahraniční rubriku České televize, vedl ranní vysílání Dobré jitro s ČT a později působil jako tiskový mluvčí TV NOVA. V roce 2003 přešel jako tiskový mluvčí do Senátu Parlamentu ČR, kde v roli poradce pracuje dodnes. Má tři děti a čtyři vnoučata. Jeho zájem o biblistiku a historii jej přivedl k psaní naučných knížek pro děti.

Zobraziť profil autora