Kronika Cartera Kanea - Rudá pyramida

1. díl


Rick Riordan

První díl trilogie inspirované starověkým Egyptem od autora Percyho Jacksona!

První díl trilogie inspirované starověkým Egyptem od autora Percyho Jacksona!

Myslíte si, že je nějaký med nechodit do školy, věčně létat po celém světě, vozit s sebou jenom to, co se vejde do jednoho kufříku, a nemít žádný pořádný domov?

Carter Kane si to opravdu nemyslí. Už šest let cestuje se svým otcem, věhlasným egyptologem, z místa na místo a vlastní sestru Sadie, která žije s prarodiči v Londýně, skoro nezná. Setkávají se jen dvakrát do roka – tentokrát během nudné návštěvy Britského muzea.

Jenže pozor – egyptští bohové se probouzejí a Cartera se Sadie čekají Vánoce, jaké dosud nezažili. Sourozenci Kaneovi zjistí děsivou pravdu o své rodině a tajemné egyptské bohy poznají z mnohem větší blízkosti, než by je kdy napadlo.

Viac
16,49 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Žáner fantasy
Počet strán 408
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 20.10.2022
Formát 145x205 mm
Hmotnosť 0,588 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor John Rocco
Číslo dielu 1
Prekladateľ Dana Chodilová
EAN 9788025360439
Vek od 11
Typ kniha
Väzba viazaná s papier. poťahom s lam. prebal

Autor

Rick Riordan

Rick Riordan

Rick Riordan pred kariérou spisovateľa pracoval ako učiteľ anglického jazyka a histórie na stredných školách. Ako spisovateľ debutoval sériou mysterióznych príbehov pre dospelých, získal za ne významné ocenenia Edgar Award, Anthony Award a Shamus Award. Detské a mládežnícke príbehy začal vymýšľať vďaka svojim deťom. Dnes patrí medzi najpredávanejších autorov kníh pre deti a mládež, ktoré sa predávajú v miliónových nákladoch a boli preložené do takmer 40 jazykov. Vo vydavateľstve Fragmet vychádzajú jeho série Magnus Chase, Apolónov pád či Percy Jackson.

Zobraziť profil autora