Apolónov pád 1 – Utajené orákulum


Rick Riordan

Ako najlepšie potrestať boha? Tým, že z neho urobíte smrteľníka! Vitajte späť v svete Percyho Jacksona!

Ako najlepšie potrestať boha? Tým, že z neho urobíte smrteľníka! Presne tak dopadol Apolón, patrón svetla, slnka, liečiteľstva, umenia, lukostreľby, poézie, tanca a tiež proroctva. LUP! – a z viac ako štyri a pol tisíc rokov starého boha je šestnásťročný chlapec. Namiesto luxusu a nádhery na hore Olymp sa váľa v smradľavom newyorskom kontajneri. Bez božských schopností sa v obyčajnom svete ťažko prežíva, zvlášť keď je veľa tých, ktorí by sa ho radi zbavili úplne. Ak chce z tejto kaše vyviaznuť so zdravou kožou a dostať sa späť medzi bohov, musí presvedčiť Dia a získať jeho stratenú priazeň. Existuje len jediné miesto, kde môže hľadať pomoc: základňa moderných polobohov známa ako Tábor polokrvných!
Viac
14,49 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 360
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 13.3.2017
Formát 145x210 mm
Hmotnosť 0,59 kg
Jazyk slovenčina
Číslo dielu 1
Originálny názov The Trials of Apollo 1
Původní jazyk angličtina
Prekladateľ Zora Sadloňová
EAN 9788056402948
Vek od 11
Typ kniha

Recenzia médii

strana36.blogspot.cz - Apolónov pád #1- Utajené orákulum (Rick , Tess Slašťanová


Už keď táto kniha vyšla v angličtine pred dvoma rokmi, vedela som, že si ju musím prečítať a že ju budem milovať. Po Bohoch Olympu sa mi ťažko opúšťal svet Percyho Jacksona, pretože je to jedna z mojich najobľúbenejších sérií vôbec a aj keď už bol von Magnus Chase, dúfala som, že Rick napíše ešte niečo ďalšie a polobohovia sa vrátia. Neviete si ani predstaviť, aká bola moja radosť, keď som zistila... Viac

blog - Rick Riordan: Utajené orákulum, Ella


Opäť nemôžem dať inak ako 5 hviezdičiek. Riordan je jednoducho vynikajúci rozprávač, ktorý dokáže dokonale skĺbiť príjemný a trefný humor s dobrou akciou. Jeho knihy sú proste stávkou na istotu. U mňa má medzi autormi už dávno prvé miesto (prepáč, Rowlingová).

Inak tomu nebolo ani v tejto knihe, dokonca som mala pocit, že jeho majstrovské spisovateľské umenie dosahuje n... Viac

blog - Apolónov pád : Utajené orákulum , Lucia Čižmárová


Ako najlepšie potrestať boha? Tým, že z neho urobíte smrteľníka! Presne tak dopadol Apolón, patrón svetla, slnka, liečiteľstva, umenia, lukostreľby, poézie, tanca a tiež proroctva. LUP! – a z viac ako štyri a pol tisíc rokov starého boha je šestnásťročný chlapec. Namiesto luxusu a nádhery na hore Olymp sa váľa v smradľavom newyorskom kontajneri. Bez božských schopností sa v obyčajnom svete ťažko p... Viac

Autor

Rick Riordan

Rick Riordan

Rick Riordan sa narodil v roku 1964. Takmer 15 rokov pôsobil ako učiteľ anglištiny a histórie na verejných aj na súkromných školách v Kalifornii a texaskom San Antoinu. Po ťažkom rozhodovaní sa povolania učiteľa vzdal a začal sa plne venovať písaniu kníh pre deti aj pre dospelých, za ktoré získal rad ocenení, okrem iného aj tri najprestížnejšie americké literárne ceny v žánri mystery. Momentálne žije v San Antoniu so svojou manželkou a dvoma synmi.

Zobraziť profil autora