Mladý technik


Radek Chajda

Staň sa Edisonom 21. storočia

Kniha Mladý technik vám prináša pestrú mozaiku technických zaujímavostí a aktuálnych noviniek zo sveta techniky. Vývoj kráča rýchlo dopredu a stále sa snažíme jazdiť, lietať a plávať ešte rýchlejšie, a pritom úspornejšie a viac ekologicky. Rovnako pri technických pomocníkoch v domácnosti, i pri priemyselnej výrobe je snahou, aby boli spoľahlivejší a dokázali toho viac. Táto kniha vás prevedie svetom modernej techniky a vďaka nej spoznáte, prečo a ako veci okolo vás fungujú, a budete schopní sledovať najmodernejšie trendy s porozumením. Pre lepšie pochopenie súvislostí sa tiež občas vrátime do histórie techniky.

Nechýba, samozrejme, ani výroba jednoduchých funkčných modelov, na ktorých budete rozvíjať svoje konštruktérske schopnosti. Vystačíte si pritom s vecami, ktoré bežne nájdete v domácnosti, stačí uplatniť len trochu šikovnosti a nápaditosti.

S nami vám bude technika prinášať radosť!

Vyrobte si:

• plachtové vozidlo

• slnečný zapaľovač

• raketku zo zápalky

Viete:

• Ako vzniká guľový blesk?

• Ako sa stať neviditeľným?

• Kedy vznikol prvý robot?

• Ako funguje detektor lži?

Viac
7,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 112
Dátum vydania 20.9.2019
Formát 210x297 mm
Hmotnosť 0,474 kg
Jazyk slovenčina
Originálny názov Mladý technik
Pôvodný jazyk čeština
EAN 9788056612729
Vek od 12
Typ kniha
Väzba brožovaná, šitá nitmi

Autor

Radek Chajda

Radek Chajda

Studoval odbornou fyziku se zaměřením na optiku a také učitelství matematiky a fyziky, obojí na Univerzitě Palackého v Olomouci. Pracoval jako odborný technik, což mu umožnilo získat široký přehled v technických aplikacích. Zároveň má i osmiletou praxi jakou učitel matematiky a fyziky. Nyní navštěvuje školy se svým programem „Hravá věda“ a věnuje se popularizaci vědy a techniky. Své bohaté zkušenosti z pedagogické praxe i technických oborů uplatňuje nejen ve svých publikacích, ale také ve spolupráci s Českou televizí při tvorbě naučných pořadů pro děti.

Zobraziť profil autora