Zoznam vecí, ktoré sa nezmenia


Rebecca Stead

Láskavý a nežný príbeh, čo pohladí detskú dušu.

Láskavý a nežný príbeh, čo pohladí detskú dušu.

Po rozvode rodičov sa Bein život zmenil mnohými spôsobmi. Vždy sa však môže pozrieť na zoznam, ktorý má zapísaný vo svojom zelenom zápisníku, aby si pripomenula veci, ktoré sa nikdy nezmenia. Najdôležitejšou z nich je: Mama a ocko ťa budú vždy ľúbiť najviac na svete.

Keď jej ocko oznámi, že sa chce oženiť, Bea je nadšená. Má rada Jesseho, a navyše konečne (konečne!) získa vytúženú sestru. Aj keď sa s Jesseho dcérou Soniou nikdy nestretla, s istotou vie, že si budú rozumieť. Ako sa svadobný deň blíži, Bea zisťuje, že vytvorenie novej rodiny prináša mnohé otázky, prekvapenia, radosti aj starosti.

Moja izba u mamy má dve okná, jedno vedľa druhého. Mama spomína, že ako malá som raz ukázala na jedno okno a zakričala som: „Mesiac!“ Potom som rýchlo prebehla k druhému oknu, opäť som ukázala von a zakričala: „Ete jeden!“ Ešte jeden. Vtedy som si vraj myslela, že každé okno má svoj mesiac.

Keď som Sonii povedala, že idem k mame, a ona sa na mňa usmiala, napadlo mi, že môj život s ockom a mamou sa podobná na izbu s dvoma oknami a dvoma Mesiacmi. A Sonia je na tom podobne.

Viac
10,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Žáner príbehy detí
Počet strán 272
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 28.8.2020
Formát 130x195 mm
Hmotnosť 0,396 kg
Jazyk slovenčina
Originálny názov The List of Things That Will Not Change
Pôvodný jazyk angličtina
EAN 9788056617885
Vek od 10
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Autor

Rebecca Stead

Rebecca Stead

Rebecca Stead sa narodila v New Yorku a celé detstvo strávila s knihou v ruke. Písaniu sa venovala odmalička, ale nakoniec vyštudovala aj praktizovala právo. K písaniu ju vrátili až jej deti, pre ktoré rada vymýšľala príbehy. Za svoje knihy získala rôzne ocenenia, medzi inými aj Newbery Medal a Guardian Prize. V slovenčine vyšla jej kniha Zoznam vecí, ktoré sa nemenia.

Zobraziť profil autora