10 odvážnych expedícií


Pia Stromstadová

Spoznaj dobrodruhov a objaviteľov modernej doby, ktorí si zmerali sily s prírodou a neznámom.

Neil Armstrong bol prvý človek, ktorý stál na Mesiaci. Ellen MacArthurová oboplávala celkom sama na plachetnici celú zemeguľu. Alan Eustace zoskočil v špeciálnom skafandri z výšky nad 40 000 metrov. A nikto nezostúpil tak hlboko pod zem ako Gennadij Samochin.

Čo v týchto ľuďoch vyvoláva túžbu objavovať miesta, kam sa doteraz nikto neodvážil? Túžbu vyšplhať sa najvyššie, potopiť sa najhlbšie, vydať sa na vlastné nebezpečenstvo do nehostinných oblastí, hoci hrozí, že sa nevrátia živí a zdraví?

10 odvážnych expedícií vás zoznámi s dobrodruhmi a objaviteľmi modernej doby, ktorí si zmerali sily s prírodou aj s neznámom. Niektorí sa domov nevrátili, no napriek tomu prepísali históriu.

Viac
7,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 64
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 11.10.2019
Formát 163x230 mm
Hmotnosť 0,319 kg
Jazyk slovenčina
Ilustrátor Trond Bredesen
EAN 9788056612842
Vek od 10
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Recenzia médii

pampuch.sk - 10 odvážnych expedícií, Alžbeta Uríková


Ako ďaleko, vysoko, či hlboko dokáže zájsť človek, ktorého poháňa túžba po dobrodružstve, alebo jednoducho zvedavosť? Zdá sa, že na túto otázku neexituje odpoveď. Aj kniha 10 odvážnych expedícií hovorí o mužoch a ženách, ktoré sa nebáli prekonať nemožné a splnili si svoj sen. Kniha ponúka výber príbehov ľudí, ktorí zdolali dovtedy neprekonané prekážky a dostali sa do tých najodľahlejších kútov ... Viac