Veda hrou

120 spoľahlivých pokusov pre mladých výskumníkov


Radek Chajda

120 spoľahlivých pokusov pre mladých výskumníkov

VIEŠ, AKO

* funguje teplomer?

* vidí pavúk?

* môže čaj meniť farbu?

* vyrobiť malé tornádo?

* pracuje potrubná pošta?

TOTO VŠETKO A EŠTE OMNOHO VIAC SI MÔŽEŠ ĽAHKO VYSKÚŠAŤ!

120 POKUSMI ŤA BUDE SPREVÁDZAŤ PROFESOR HÓKUS POKUS, ZNÁMY EXPERIMENTÁTOR.

Knihu Veda hrou napísal úspešný autor Radek Chajda pre zvedavých chlapcov a dievčatá od 7 rokov, ktorí sa zaujímajú o prírodu a jej fungovanie. Na 120 pokusoch si overíte nielen zákonitosti sveta kvapalín, plynov a pevných látok, ale možno vás prekvapí, že zaujímavé experimenty sa dajú robiť aj s ľudským telom.

Na pokusy vám budú stačiť iba pomôcky, ktoré sú bežne dostupné u vás doma, takže zmysluplne využijete napríklad prebytočné PET fľaše, povrázky, staré noviny či kartónové obaly. Dozviete sa, ako si vyrobiť papier, vodné hodiny, vodostrek alebo jednoduchý vysávač. V praxi zistíte, prečo sa ponorka potopí a znova vypláva, ako funguje Archimedova skrutka alebo aké pevné sú krehké vajíčka. S experimentmi profesora Hókusa Pokusa zažijete nielen veľa zábavy, ale môžete sa popýšiť v škole novonadobudnu­tými znalosťami bežných fyzikálnych javov.

O autorovi

Mgr. Radek Chajda (1973) absolvoval odborné štúdium fyziky so zameraním na optiku, a tiež štúdium učiteľstva matematiky a fyziky, oboje na Univerzite Palackého v Olomouci. Vďaka svojej osemročnej praxi učiteľa vie, ako zaujať deti a nadchnúť ich objavovaním sveta vedy. Je autorom publikácií, ktoré mladším deťom aj dospievajúcim približujú zábavným spôsobom fyziku, matematiku a iné technické disciplíny. Spolupracuje s Českou televíziou pri tvorbe náučných programov pre deti a so svojím programom „Hravá věda“ navštevuje školy.

Viac
9,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Žáner hravá veda
Počet strán 128
Dátum vydania 18.10.2019
Formát 170x240 mm
Hmotnosť 0,344 kg
Jazyk slovenčina
Originálny názov Věda hrou
Pôvodný jazyk čeština
EAN 9788056613368
Vek od 7
Typ kniha
Väzba brožovaná, šitá nitmi

Autor

Radek Chajda

Radek Chajda

Studoval odbornou fyziku se zaměřením na optiku a také učitelství matematiky a fyziky, obojí na Univerzitě Palackého v Olomouci. Pracoval jako odborný technik, což mu umožnilo získat široký přehled v technických aplikacích. Zároveň má i osmiletou praxi jakou učitel matematiky a fyziky. Nyní navštěvuje školy se svým programem „Hravá věda“ a věnuje se popularizaci vědy a techniky. Své bohaté zkušenosti z pedagogické praxe i technických oborů uplatňuje nejen ve svých publikacích, ale také ve spolupráci s Českou televizí při tvorbě naučných pořadů pro děti.

Zobraziť profil autora